Remonty Śląsk - malowanie i gładź

Kompleksowe remonty – wykończenia pod klucz to nic innego jak usługi remontowo-budowlane naszej firmy “Remonty Śląsk” od a do zRemont, nawet ten kompleksowy nie musi być uciążliwy, pod warunkiem, że odpowiednio go zaplanujemy.  Nie musi być też trudny, bo wystarczy pomoc specjalistów – czyli nas, tych którzy zaplanują go i przeprowadzą od a do z. To ogromna korzyść dla każdego klienta zarówno w wymiarze czasowym, jak i finansowym. Przygotowania warto rozpocząć od przemyślenia efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz od dokładnego planowania etapów poszczególnych prac. Rozwiązaniem są kompleksowe usługi remontowe, obejmujące nie tylko sam etap wykonawczy, ale jakże ważne roboty przygotowawcze, projekt, zaopatrzenie w niezbędne materiały oraz dbałość i czujność nad prawidłową realizacją tych prac przez naszą firmę. Zatem kluczowym aspektem naszej współpracy z klientem jest poznanie jego oczekiwań.  

   Przeprowadzenie remontu według określonego wcześniej planu to podstawa. Harmonogram prac musi być ustalony tak, żeby przy remoncie kolejnych obszarów w mieszkaniu nie uszkodzić tego, co już zostało naprawione czy zmodernizowane. Kompleksowy remont mieszkania czy domu wymaga na pewno dokładnego planowania etapów poszczególnych prac.  Ogromną rolę odgrywa w tym procesie projektant, odpowiedzialny za kompleksowe przygotowanie planu wszystkich etapów prac oraz nadzór nad ich realizacją. Jeżeli klient nie posiada takiego projektu to nasza firma proponuje swoje usługi również w tym zakresie. Uważamy, że warto skorzystać z porad projektanta dla oszczędności i udanego projektu, a co za tym idzie wspaniałego efektu końcowego. Niezwykle ważne jest więc określenie funkcji pomieszczeń oraz ich dokładne zmierzenie, co będzie miało duże znaczenie w przypadku projektowania przebudowy wnętrz, wyburzania, przesuwania ścian czy wydzielania tak zwanych przestrzeni otwartych, jakimi może być na przykład kuchnia połączona z salonem. Pomiary pomogą także w określeniu kosztów remontu, na jakie powinniście się Państwo przygotować. 

Jeśli prace remontowe miałyby ingerować w konstrukcję budynku lub pion wentylacyjny wówczas należy zadbać o wszelkie formalności administracyjne, pozwolenia i zgody     wnioskując wcześniej w tej sprawie do właściwej instytucji 

 

Kompleksowy remont mieszkania rozpoczynamy od prac konstrukcyjnych, obejmujących między innymi likwidację ścian działowych i ewentualnie postawienie ich na nowo. Podczas prac modernizacyjnych najpierw przenosimy instalacje elektryczne, wymieniamy niefunkcjonalne elementy ogrzewania lub przenosimy je w inne miejsce. Następnie zajmujemy się modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kolejnym etapem jest usunięcie starych tynków i podłóg, gipsowanie i przygotowanie ścian do malowania, renowacja posadzki lub przygotowanie wylewek, wyrównywanie sufitów. Następnym krokiem jest remont łazienki i kuchni. Modernizacja obejmuje kompleksowe prace: skuwanie i zakładanie nowych płytek, a także wymiana oraz podłączenie armatury i sprzętów. Kolejny etap prac to wymiana okien i drzwi w mieszkaniu, co pozwoli nam uzyskać odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. W końcowej fazie prac przychodzi czas na wykończenie. Zachowując poprawną kolejność wykonywanych robót wiemy, że ma ona znaczący wpływ na ich efektywność. A zatem – najpierw sufity, następnie ściany, a dopiero na końcu podłogi. 

Prace montażowe to już ostatni etap kompleksowego remontu w Państwa mieszkaniu czy domu. Do takich prac należą m.in. instalacja włączników, gniazdek elektrycznych, lamp a także montaż mebli na wymiar, półek oraz szafek. 

Czas na realizację tego dużego przedsięwzięcia dobiegł końca. Teraz nasz klient może się tylko już cieszyć z faktu, że remont to już historia. W związku z tym faktem nasza firma remontowa “Remonty Śląsk” zachęca już teraz swoich klientów do relaksu w pięknym, “nowym” wnętrzu,do delektowania się tym widokiem przez wiele kolejnych lat.