Płyty karton gips

 

W trakcie prac remontowych, które wykonuje nasza firma remontowa Remonty Śląsk używamy płyt G/K do budowania nowych ścianek działowych, montujemy je w sufitach podwieszanych, a także wykorzystujemy je w innych elementach. Płyty trzeba ze sobą łączyć, czyli spoinować. Prawidłowe spoinowanie płyt powinno tworzyć gładką powierzchnię, co zapewni nam estetyczny efekt i sprawi, że płyty nie będą pękać. Staramy się tak przeprowadzić spoinowanie, aby osiągnąć najlepszy efekt. W związku z powyższym, przy wykonywaniu tej czynności używamy odpowiednich narzędzi i wysokiej jakości materiałów.    

Od tego, jak wykonamy łączenia pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi, zależy ich późniejsza zdolność do zachowania należytej konstrukcji. Przy montażu płyt gipsowo-kartonowych powstaje 5mm przerwa pomiędzy nimi, którą później likwidujemy przez zagruntowanie i wypełnienie jej gipsową masą szpachlową. Nasze standardy spoinowania płyt G/K są zawsze na najwyższym poziomie zgodnie z zaleceniami producenta. Czynność spoinowania płyt wykonujemy zawsze dwuetapowo, dwiema masami: ”Rigips Vario” -masa bardzo twarda, trudna do przerwania i masa ”Rigips Premium Ligth” 

-masa bardzo elastyczna, dzięki czemu nasze spoinowanie płyt jest najmocniejsze. Zaczynamy od frezowania łączonych płyt, później je dokładnie gruntujemy, następnie wpuszczamy masę “Rigips Vario” w szczeliny pomiędzy płytami standard spoinowania Q1.Kolejny etap to wklejanie taśmy papierowej ”Rigips” lub amerykańskiej ”Tuff Tape” na bazie masy “Rigips Pro Light” w celu wzmocnienia połączeń płyt. Następnego dnia zakrywamy wcześniej wpuszczone taśmy-standard Q2 Z kolei szpachlujemy łączenie płyt gładzią na szerokość ok.50cm-standard Q3 Nakładanie gładzi najwyższej jakości na całe powierzchnie płyt tak, jak na ściany to standard Q4. Na samym końcu nakładamy warstwę wykończeniową, a spoinę po wyschnięciu szlifujemy papierem lub siatką ścierną. 

 Na narożniki zewnętrzne stosujemy również masę “Rigips Pro Ligth” oraz aluminiowe narożniki “Rigips”. Na koniec naszych rozważań dotyczących spoinowania płyt G/K dochodzimy do ważnego wniosku, iż prawidłowe spoinowanie płyt G/K dające efekt gładkiej i równej powierzchni uzyskamy korzystając z usług profesjonalistów, właściwych sprzętów, narzędzi i wysokiej jakości materiałów. Nasza firma spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy!!!