Remonty Śląsk - remont łazienki

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu czy domu. Planując jej remont, modernizację, czy renowację należy określić perspektywę swoich oczekiwań. Przede wszystkim trzeba uwzględnić wielkość łazienki, ilość i jakość materiałów, zakres różnorodnych prac przygotowawczych między innymi: przesunięcia punktów wody, kanalizacji, elektryki, co na pewno będzie miało wpływ na całkowity koszt i końcowy efekt całego przedsięwzięcia. Zanim nasza firma remontowa “Remonty Śląsk” przystąpi do wykonania takiego projektu nasz klient musi wcześniej zdecydować, czy chce nowoczesnych rozwiązań typu: kabina prysznicowa, geberit, baterie podtynkowe, odpływ liniowy, zabudowa płytami G/K, czy bardziej tradycyjnych. Wyboru płytek klient musi dokonać też wcześniej, ponieważ często trzeba dłużej czekać na realizację i dostawę a to może zaburzyć płynność prac. Najlepiej wybrać płytki w pierwszej klasie, co pozwoli nam uniknąć nierówności. W tym momencie należy też wybrać fugę i silikon zachowując kolorystykę zbliżoną do koloru płytek, by stanowiło to spójną całość.

Nasz remont łazienki rozpoczynamy od wykonania wszelkich pomiarów i zaplanowania rozmieszczenia sprzętów i oświetlenia w łazience. Aby ograniczyć możliwość powstawania pleśni, należy zadbać o usuwanie wilgoci, dlatego po skuciu starych płytek i oczyszczeniu powierzchni wykonujemy uszczelnienia. Chronią one ściany i podłogę przed wnikaniem wody i zapobiegają rozwojowi grzybów. W narożnikach na połączeniu ścian i podłóg układamy taśmy uszczelniające, a na całej podłodze rozprowadzana jest izolacja przeciwwodna, w postaci folii w płynie albo masy uszczelniającej. Przeważnie nakładamy ją w dwóch warstwach. Hydroizolację wyprowadzamy także na ściany łazienki, do wysokości ok. 15 cm, przy kabinie bądź wanniePrzed przystąpieniem do klejenia płytek dbamy o właściwe ich rozplanowanie. Następnie precyzyjnie nakładamy klej. Nanosimy go na ścianę/podłogę i na spód płytki(metoda podwójnego smarowania), co powoduje, że płytki nie będą się odklejać.  

Po przyklejeniu płytek spoiny wypełnia się fugą. Fugowanie rozpoczynamy po wyschnięciu kleju i oczyszczeniu z jego resztek szczelin między kafelkami. Miejsce styku ścian z podłogą i wszystkie naroża spoinuje się na końcu. Te szczeliny, w przeciwieństwie do pozostałych, wypełniamy elastyczną fugą silikonową, która wytrzymuje naprężenia występujące między elementami konstrukcyjnymi budynku. Później zajmujemy się montażem kabiny, geberitu, baterii, włączników, gniazdek, mebli oraz oświetlenia. Podłączamy sprzęty i łazienka gotowa do codziennego i przyjemnego korzystania. Mamy nadzieję, że sprostamy wymaganiom naszego klienta i będzie on mógł cieszyć się wyglądem i funkcjonalnością tego pomieszczenia przez wiele lat.