Remonty Tychy

Przeciągając suwak na zdjęciu można zobaczyć efekt przed i po remoncie.

Kompletny remont mieszkania - sufit podwieszany

 Kompleksowy remont całego mieszkania w Tychach jak zwykle zaczęliśmy od solidnego zabezpieczenia okien i drzwi. Jak w wielu przypadkach remontu kompleksowego tak i w tym mieszkaniu prace remontowe zaczęliśmy od wyburzenia ścian między pokojem a przedpokojem oraz w kuchni i poszerzyliśmy otwór drzwiowy. Taki zabieg budowlany pozwolił nam powiększyć przestrzeń w mieszkaniu. 

Następnym etapem remontowym było wykonanie prac dotyczących wymiany starej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej na zupełnie nowe przyłącza mediów. Wielokierunkowe podejście do remontu i zrobienie nowych instalacji upewnia nie tylko nas, ale przede wszystkim naszego klienta w przekonaniu, że przez długie lata będzie mógł bezawaryjnie z nich korzystać. Poszerzenie otworu drzwiowego w kuchnspowodowało, że musieliśmy wykonać montaż nowych ościeżnic drzwiowych w pokoju i w łazience, do których zainstalowaliśmy nowe drzwi. 

   W zakresie prac remontowych w mieszkaniu w Tychach było wykonanie podwieszanych sufitów, które najpierw zaczęliśmy spoinować dwiema masami firmy “Rigips”, jednocześnie wtapiając taśmy papierowe tej samej marki “RigipsPrzy tych pracach wykorzystaliśmy odpowiednie profile i akustyczne płyty kartonowo gipsowe służące do wygłuszenia sufitu. Taki sam rodzaj materiału zastosowaliśmy również przy wygłuszeniu ścian. 

   Następny etap prac remontowych – to przygotowanie ścian do nałożenia gładzi. Zaczęliśmy od solidnego zagruntowania środkiem firmy “Atlas”, przygotowując w ten sposób podłoże do pracy z gładzią i farbą. Potem dwa razy nałożyliśmy gotową gładź na przygotowaną powierzchnię – oczywiście gładź metodą natryskową. Po jej wyschnięciu zajęliśmy się jej szlifowaniem, korzystając ze szlifierki “żyrafy” Festool LHS  225 i odpowiedniego odkurzacza Flex S44. Uzyskaliśmy piękne i gładkie powierzchnie a zastosowane przez naszą firmę maszyny pozwoliły szlifować praktycznie bezpyłowo. 

Po pewnym czasie sprawdziliśmy, że podłoże jest już dobrze przygotowane, więc na wyszlifowaną gładź nałożyliśmy natryskowo farbę podkładową tego samego producenta co gładź. Po wyschnięciu podkładu przygotowane przez nas wcześniej powierzchnie dwukrotnie pomalowaliśmy farbą “Ticurilla”. Etap akrylowania naroży wykonaliśmy w trakcie prac wykończeniowych. Chcieliśmy uniknąć pojawienia się nieestetycznych pęknięć w powłoce malarskiej. 

Na zakończenie remontu w mieszkaniu w Tychach zostawiliśmy sobie układanie paneli podłogowych, glazury i płytek z cegłyJak widać na zdjęciach ten etap prac pokazał również nasze umiejętności w innym aspekcie niż gładzie natryskowe, dlatego jako firma remontowa działająca również w mieście Tychy podejmujemy się kompleksowych remontów mieszkań, domów, hal i budynków użyteczności publicznej. Zapraszamy do nas!!!