Remonty Zabrze

Przeciągając suwak na zdjęciu można zobaczyć efekt przed i po remoncie.

Remont mieszkania w Zabrzu - salon po remoncie

 Nie tak dawno nasza firma przeprowadzała remont mieszkania w Zabrzu. Po raz kolejny klient zainteresował się naszą ofertą, obdarzył nas zaufaniem i dlatego to my wykonaliśmy remont jego mieszkania. 

Nasz plan prac remontowych – jak zawsze to dbałość o porządek, czystość. Zaczęliśmy od zabezpieczenia, drzwi i okien. Ten etap jest konieczny i bardzo potrzebny. W ten sposób zadbaliśmy o to, aby powyższe elementy mieszkania nie uległy zabrudzeniom bądź zniszczeniu. Użyliśmy do celu najlepszych folii budowlanych, kartonów i taśm marki Secley oraz Blue Dolphin. 

   Kolejnym krokiem prac remontowych w Zabrzu było spoinowanie sufituz płyt kartonowo-gipsowychczyli łączeniu ich oraz wyrównywaniu powierzchni łączonych elementów. Zastosowaliśmy tutaj odpowiednio dwie masy do spoinowania firmy Rigips, taśmę papierową do wtapiania również tej samej firmy co sprawi, że łączenia pomiędzy płytami będą niezwykle trwałe, bez spękań i nie zaważą na estetyce wnętrza. 

  Następnym naszym celem było wzmocnienie podłoża, zarówno sufitu jak i ścian. W związku z tym zagruntowaliśmy je środkiem gruntującym firmy Atlas. Według nas gruntowanie jest bardzo ważne i potrzebne dla równomiernego wysychania masy, mniejszego wchłaniania wody oraz przede wszystkim dla lepszej przyczepności gładzi do tynku, dlatego też zadbaliśmy o ten etap stosując produkt bardzo dobrej jakości. 

  

Remont w Zabrzu 2 pokój po położeniu gładzi.

Nasza firma remontowa znana jest z tego, iż gładzie nakładamy metodą natryskową. Remontując w Zabrzu, również i tutaj, do tego celu użyliśmy maszyny typu: Wagner HC950. Nałożyliśmy natryskowo 2 warstwy gotowej masy polimerowej –g ładzi firmy Atlas Rapid. Tak przygotowane powierzchnie pozostawiliśmy na dłuższy czas do wyschnięcia, aby następnie zająć się szlifowaniem gładzi. 

 Dzięki temu, że do szlifowania użyliśmyszlifierki do gładzi “żyrafy” Festool LHS  225 i odpowiedniego odkurzacza Flex S44 uzyskaliśmy piękne, gładkie powierzchnie. Co jest ważne to fakt, iż zastosowanie przez nas takiego sprzętu pozwoliło szlifować praktycznie bezpyłowo z czego na pewno nasz klient jest zadowolony. Po pewnym czasie sprawdziliśmy, że wszystko jest w porządku, więc na wyszlifowaną gładź nałożyliśmy natryskowo farbę podkładową tego samego producenta co gładź. Po wyschnięciu farby podkładowej dwukrotnie pomalowaliśmy powierzchnię wybraną przez naszego klienta farbą – oczywiście przy użyciu naszego agregatu natryskowego. 

   Etap akrylowanianaroży to jedna z ważniejszych czynności, którą wykonaliśmy w trakcie prac wykończeniowych. Chcieliśmy uniknąć pojawienia się nieestetycznych pęknięć w powłoce malarskiej. 

   Dzięki takim sprzętom, metodom i materiałom, które zastosowaliśmy, remont w Zabrzu został wykonany sprawnie i profesjonalnie.